20:20

Stigla mu čestitka i iz Partizana.

EPA-EFE/KOCA SULEJMANOVIC

Sejduba Suma je junak dana u Gvineji!

On je svom nacionalnom timu večeras doneo pobedu nad Malijem, vrednu plasmana na Kup afričkih nacija.

Gvineja je ovaj meč dobila rezultatom 1:0, Suma je ušao u igru na početku drugog poluvremena, a gol odluke je postigao u 75. minutu meča.

Kaba mu je glavom prosledio loptu na nešto više od dvadeset metara od gola, Suma je krenuo par koraka napred, a onda poslao projektil u mrežu rivala.

Selekcija Malija je još ranije obezbedila plasman na završni turnir, a sada je i Gvineja kao drugoplasirana u Grupi A osigurala svoje mesto na Kupu afričkih nacija, jer kolo pre kraja ima nedostižnih pet bodova više od trećeplasirane Namibije. Ako taj meč dobije, Gvineja bi mogla i do prvog mesta u grupi, pošto je Mali odigrao svih šest mečeva, a ima dva boda više.

Sumi je večeras čestitka stigla i iz njegovog Partizana.