Goleada i spektakl u Rabatu, ali svetski prvak Real finala ne igra nego ih pobeđuje!

Autor: Ivan Cvetković
subota 11.02.2023.
21:59

Prvak Evrope ponovo suvereni vladar sveta.

EPA-EFE/Mohamed Messara

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Svetsko klupsko prvenstvo pošto su večeras u Rabatu savladali prvaka Azije Al Hilal rezultatom 5:3.

Španski klub tako je stigao do osme titule klupskog prvaka sveta, ukupno pete otkako se ono odvija u formatu Svetskog klupskog prvenstva sa klubovima sa svih kontinenata.

Ekipa Karla Anćelotija povela je već u 13. minutu kada je lepu akciju po sredini terena u gol lako pretvorio Vinisijus.

Pet minuta kasnije, Real je stigao do novog gola, loše odbijena lopta posle centaršuta Modrića stigla je Fedea Valverdea koji je uz malo sreće uspeo da zatrese mrežu Al Muaifa.

Prvak Azije nije se predao, igrao se 26. minut kada je sevnula kontra Al Hilala, loptu je poveo Musa Marega koji je na kraju i postigao gol posle ne baš srećne intervencije Lunina.

Početak drugog poluvremena bio je rezervisan za fudbalere "kraljevskog kluba".

Proradila je kombinacija Vinisijus - Benzema, odlično je Brazilac spoljnim delom stopala poslao loptu u peterac gde se zvanično najbolji fudbaler sveta našao i pogodio u 54. minutu meča.

Četiri minuta kasnije, Karvahal je odradio lavovski deo posla i probio po desnoj strani, a na pravom mestu u pravo vreme ponovo se našao Valverde i tako postigao svoj drugi pogodak.

Odgovorio je Al Hilal na pravi način, već u 63. minutu Lusijano Vijeto koristi dodavanje u prostor i spretno matira Lunina, ali je Vinisijus svojim drugim golom u 69. minutu ponovo vratio Realu tri gola prednosti.

Nije to bilo sve ni od Vijeta, napadač je sačekao veliku grešku Kamavinge i dodavanje Mišaela i praktično se ušetao u gol.

Izabranici Ramona Dijaza ostavili su sasvim dobar utisak u Rabatu, ali Real Madrid ne igra finala.

Real ih pobeđuje.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci Sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i u roku od nekoliko minuta dobijate bonus za kazino a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci Sportske.net dobijaju 500 dinara više.