nedelja 21.02.2021.
19:54

Gatuzo pred smenom.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Prava predstava za fudbalske sladokusce viđena je ovog popodneva u Bergamu gde je domaća Atalanta slavila protiv Napolija sa 4:2 u jednom od dva najzanimljivija meča 23. kola Serije A.

Niko nije mogao da pretpostavi da će posle prvog poluvremena bez golova u nastavku biti viđeno čak šest pogodaka.

A još manje da će dva puta više golova postići Atalanta, koja je od 26. minuta igrala bez trenera nakon isključenja Đan Pjera Gasperinija.

Kobni za tim Đenara Gatuza bio je napadački dvojac domaćih Duvan Zapata i Luis Murijel.

Mrežu gostiju načeo je u 52. minutu Zapata nakon što je sjajno reagovao glavom posle asistencije Murijela, ali je samo šest minuta kasnije Pjotr Zijelinski doneo izjednačenje Napoliju.

Novo vođstvo domaćih usledilo je u 64. minutu golom Robina Gosensa nakon sjajne asistencije Zapate.

Već u 71. minutu delovalo je da je sve gotovo kada je Murijel izveo majstoriju postigavši izvanredan gol nakon solo-akcije.

Delovalo je da će meč ući u mirnu fazu, ali je sve zakomplikovao autogol istog igrača u 76. minutu.

Golovima nije bio kraj, a konačnih 4:2 postavio je Kristijan Gabrijel Romero tri minuta kasnije udarcem glavom nakon kornera Đimšitija.

Atalanta se drugom pobedom protiv Napolija u poslednjih desetak dana izjednačila sa Romom na tabeli, ali uz meč više, dok je Napoli posle podviga protiv Juventusa novim krahom ostao na sedmom mestu.