nedelja 19.09.2021.
19:24

Gosti bili na pragu podviga.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Pravi fudbalski spektakl priredili su fudbaleri Borusije i Union Berlina u  Dortmundu, a domaći tim je opravdao ulogu favorita i slavio sa ubedljivih 4:2.

Delovalo je da će Borusija lakše završiti posao nakon dva gola prednosti u prvoj polovini prvog poluvremena.

Mrežu gostiju iz Berlina prvi je načeo Rafael Gereiro već u 10. minutu kada je izvanredno šutirao sa leve strane.

Na 2:0 povisio je u 24. minutu Erling Haland na asistenciju Tomasa Menijea, a čudo iz Norveške je rutinski glavom zatreslo mrežu.

Autogol Fridriha u 52. minutu za visokih 3:0 u korist Borusije nagovestio je mirnu završnicu utakmice, ali to uopšte nije bio slučaj.

Samo pet minuta kasnije Kruze je sa penala smanjio prednost Borusije, a u 81. minutu i Volgsamer se upisao u strelce.

Nada gostiju trajala je svega dva minuta kada je Haland ponovo vratio dva gola prednosti Borusiji, a ovim rezultatom se meč i završio.

Borusija će posle ove pobede šesto kolo dočekati sa samo bodom zaostatka u odnosu na vodeći Bajern, dok se Union Berlin zaustavio na osmom mestu.