Goleada u Porto Alegreu, Alžiru tri boda!

Autor: Vladimir Nestorović
nedelja 22.06.2014.
22:53

Suprotno očekivanjima, veoma uzbudljiv duel sa puno golova, na kraju su se radovali Alžirci, konačan rezultat bio je 2:4.

Nakon nesrećnog poraza od Belgije, Alžir je pokazao igru dostojnu druge faze takmičenja, pošto je sa četiri gola savladao nemoćnu Južnu Koreju.

Istina, i Azijati su imali svoje šanse, ali su nominalni gosti bili znatno opasniji i bolje koristili prilike pred protivničkim golom.

Već nakon prvih 45 minuta na semaforu je pisalo 0:3, a strelci su bili Slimani, Halič i Đabu, pa su tada već svi tri boda upisali Alžircima.

Ipak, Koreja se nije predala, krenula je dosta ofanzivno u nastavku i posle pet minuta stigla do gola Sona koji je probudio nadu. Na njihovu žalost, uzvratio je Brahimi u 62. minutu posle odlične akcije i kombinacije sa Fegulijem.

Koreja je do kraja postigla još jedan pogodak i časno se oprostila golom Kua za konačnih 2:4, a ostaje joj nada da eventualnim trijumfom nad Belgijom i boljom gol-razlikom od rivala može da prođe u narednu rundu.

Alžir sa 4 boda iz dve utakmice očekuje susret sa Rusijom  i ima sasvim solidne šanse da se plasira u narednu rundu ukoliko savlada tim Fabija Kapela.