subota 02.03.2024.
20:42

Hetafe dva puta bio na +2.

EPA-EFE/ANDREU ESTEBAN

Fudbaleri Hetafea i Las Palmasa odigrali su večeras nerešeno 3:3 u predgrađu Madrida, u utakmici 27. kola španske La Lige.

Golovima Hajmea Mate u 11. i Mejsona Grinvuda u 14. minutu, Hetafe je poveo sa 2:0.

Prednost domaćeg tima je u 35. minutu prepolovio Sandro Ramires, da bi srpski reprezentativac Nemanja Maksimović u 45. minutu ponovo doneo Hetafeu dva gola prednosti.

On je sjajno ubacio iz drugog plana u prazan prostor posle centaršuta Mate i udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Ipak, Las Palmas je na startu drugog poluvremena stigao do izjednačenja i boda, golovima Serhija Kardone u 50. i Munira El Hadadija u 57. minutu.

Las Palmas je osmi na tabeli sa 37 bodova, dok je Hetafe deseti sa dva boda manje.