Goleada u Torinu, Đenovi ni dva gola nisu donela bod

petak 22.10.2021.
20:25

"Bikovi" izašli iz krize.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Torina prekinuli su niz od četiri meča bez trijumfa pošto su u uvodoj utakmici 9. kola Serije A na svom terenu nadigrali Đenovu rezultatom 3:2.

Domaćin je ceo plen osvojio zahvaljujući golovima u prvom poluvremenu, a strelci su bili Antonio Sanabrija u 14. minutu, a isti fudbaler je 16 minuta kasnije uposlio Tomaza Pobegu, koji je povisio prednost domaćeg tima.

Sanabrija se odlično snašao na drugoj stativi i glavom zatresao mrežu rivala, dok je Pobega rutinski iskoristio dodavanje Sanabrije i udarcem u dalji ugao savladao golmana Đenove.

Delovalo je da je sudbina Đenove zapečaćena u 58. minutu kada je Kerol Lineti postigao gol, ali je proverom VAR tehnologije poništen.

Već u 69. minutu Đenova je prepolovila prednost domaćih golom Matije Destra na asistenciju Felipea Kaiseda posle izvanredne akcije, čiju krajnju realizaciju nije uspeo da spreči ni požrtvovani Salvatore Sirigu.

Delovalo je da je ipak sve bilo gotovo u 77. minutu kada je Josip Brekalo povisio prednost Torina na 3:1, ali je samo tri minuta kasnije Kaisedo vratio Đenovi nadu istopivši prednost domaćin na samo jedan pogodak viška.

Pogotku Kaiseda prethodio je sjajan solo prodor talentovanog Jaje Kalona.

Torino je ovom pobedom stigao do 11. boda, dok je Đenova ostala na poslednjem mestu sa mogućnošću da sklizne na dno ukoliko Salernitana savlada Empoli.