Golman Egipta uradio domaći i odveo svoj tim u finale KAN

Autor: Nemanja Janošev
petak 04.02.2022.
08:49
Izvor: Sportske.net

A nije ni trebalo da bude prvi izbor...

EPA-EFE/FOOTOGRAFIIA
EPA-EFE/FOOTOGRAFIIA

Povezane vesti

Fudbaleri reprezentacije Egipta igraće u finalu Kupa afričkih nacija koje su izborili pobedom posle penala nad selekcijom domaćina Kamerunom.

U regularnom delu meča nije viđen atraktivan i zanimljiv fudbal sa mnoštvo prilika, ali uzbuđenje nije izostalo. Penali su rešavali pitanje pobednika, a junak je bio golman Egipta Mohamed Abo Gabal.

Iako je na turnir stigao kao rezervni golman, proslavio se nakon povrede prvog čuvara mreže Mohameda El-Šenavija. I sam Abo Gabal se suočavao sa problemima u četvrtfinalu kada je morao da napusti igru zbog bola u butnom mišiću leve noge, ali se dovoljno oporavio da bude učesnik polufinalnog duela i ispostaviće se - izraste u heroja.

Zajedno sa svojim asistentima i trenerima, Abo Gabal je analizirao na koji način i gde šutiraju jedanaesterce fudbaleri Kameruna. Imao je grafički prikaz na flašici vode koju je poneo sa sobom i s obzirom na to da je odbranio dva penala, može se reći da je za odličnu ocenu uradio domaći zadatak.


Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke