nedelja 12.03.2023.
21:23

Berlinci već tri kola bez trijumfa.

EPA-EFE/Filip Singer

U poslednjoj utakmici 24. kola nemačke Bundeslige, Volfsburg i Union Berlin remizirali su rezultatom 1:1.

Ekipa iz glavnog grada već tri meča ne zna za pobedu u ligi, pa je sada na četvrtoj poziciji na tabeli sa 45 bodova, koliko imaju i trećeplasirani Lajpcig i petoplasirani Frajburg. Ova tri tima će do kraja sezone očigledno voditi veliku borbu za dva mesta u Ligi šampiona, jer se očekuje da preostala dva sigurno popune Bajern i Borusija Dortmund.

Volfsburg se nalazi na osmoj poziciji sa 35 bodova.

Nije bilo golova u Volfsburgu sve do 71. minutu, kada su gosti iz Berlina dobili penal, koji je u gol pretvorio hrvatski reprezentativac Josip Juranović.

Potom su izabranici Nika Kovača napali svim silama i uspeli su da izjednače u 84. minutu. Patrik Vimer je specifičnim udarcem "spoljnom" na najbolji mogući način završio odličnu akciju svog tima i zatresao mrežu, za 1:1.