"Građanima" samo bod u Barnliju

Autor: Boban Filipović
subota 03.02.2018.
15:24

Mančester siti danas na 'Tarf Muru' prvi put nije pobedio ove sezone kada je prvi dao gol.

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Na premijeri 26. kola Premijer lige Barnli je sasvim zasluženo došao do boda protiv lidera na svom bunjištu.

Rezultat je bio 1:1, Siti je poveo golčinom Danila sredinom prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Johan Gudmundson desetak minuta pre kraja utakmice.

Gvardiolin puleni su držali loptu u svom posedu preko 70% vremena, ali to ne znači da je Barnli bio inferioran. Naprotiv.

Ederson je dva puta sjajnim intervencijama sačuvao prednost gostiju iz Mančestera, posle pola sata igre je ukrotio udarac Mija posle neuspele ofsajd zamke, a dvadesetak minuta pre kraja meča je sprečio Arona Lenona da postigne prvenac u dresu 'klareta'.

Na ovom meču videli smo i promašaj sezone, Rahim Sterling se baš obrukao, ne uspevši da zatrese praznu mrežu sa dva metra u 71. minutu, pa je izjednačujući gol Gudmundsona deset minuta kasnije na neki način bila potvrda nepisanog pravila da posle velikih propuštenih šansi usledi kazna.

Ovo je tek četvrta prevenstvena utakmica na kojoj Mančester siti nije uspeo da ovojio ceo plen, a prva na kojoj lider Premijer llige nije trijumfovao a da je prethodno poveo.

33 Komentara

Akiaki15935867
Sunday, 04.02.2018
12:47

PRIZNAJEM!!!nZNACI PROMASAJ JE BIO HAOS.nJA SAM SE SMEJAO TOME.

amelkesko
Saturday, 03.02.2018
17:58

Sad citam engleske portale sterling medju najbolje ocjenjenim igracima ove utakmice gledam i nevjerujem koji bolidi

17:37

Titula se broji, a ona je osvojena😜😜😜nTkd navijaci CFC,MU, LFC neka se tesu Sterlingovim promasajem😏.

_mladen_
18:10

A moras priznati da je kriminalan promasaj. xD

21:23

nema sta, da se bilo ko trese...to se znalo i pre nekoliko utakmica, ali promasaj je da mu tores zavidi :)

Adnan
16:51

Ogromna prednost Sitija je to sto su svi rivali vec predali sezonu.

scofield
18:14

A zasto su predali sezonu? Zato sto je Siti nedostizan jel? Po tvom komentaru se moze zakljuciti da ih rivali pustaju? A ja bih reko da je Siti najjaci i najbolji od svih i da je ogromna prednost Sitija upravo ta OGROMNA bodovna prednost. A, sta mislis?

Adnan
16:49

Sean Dyche za novog trenera Reala.

BlueMoon
16:41

Jednostavno nam nije bio dan,inace bi bilo 3-4 razlike danas.Neshvatljiv promasaj Sterlinga ali vjerujem da ce posle ovog biti jos bolji.

Stretford END 1878
17:02

Ali kakva odbrana Edersona, iskreno do sada sam mislio da samo zna da igra nogom a da nije neki golman jer je i primao neke golove na svoju grešku ali danas je branio muski.

Wizard08
16:39

vracaju se oni pogodci u nadaknodama vremena,pucaj siti pucaj ,zadnja 3 kola 4 poena steta sto su i ostali kiksali,sl kolo mozda dobiju(lester),ali tipujem onda da ce matori venger da im vrati za onu namestenu utakmicu u prvom delu sezone.

21:24

lester je ekipa koja moze da ih pobedi...jer igraju strasno hrabro...ali bez mareza tesko

16:39

Bitno je rekord da Celzi izgubi od Bormuta 0:3.nTkd Nikicfc ne javljaj se!

Непобедиви
16:36

Videlo se i da su igraci delimicno psihicki odsutni zbog odmora koji ih ceka, ali i pored toga mogli su da pobede. Svaka cast za Barnli. Zestoko su se borili.

Carina_11303
16:36

Da ne pobede na još 5 utakmica i naš rekord iz prošle sezone ostaje.

Alex DeLarge
19:15

To je veoma bitno, mozda ce se titula manje racunati... Iskreno, nisu stvari za poredjenje... Oni guraju u sva 4 takmicenja, Celsi prosle sezone nije igrao van Engleske, a cak je i u Liga kupu ispao jos u novembru. Daleko bolju sezonu ima Siti nego Celsi prosle godine...

11:03

To gde oni guraju ne znaci nista. Čak i ako stignu do tri finala a ne osvoje nista osim premijer lige, nista im ne vredi. To je samo jedan trofej, isto kao i Čelsi prošle sezone.

Maksimus
16:29

Pade mi tiket zbog Sterlinga, to je ono što sam pričao, dečko nije konstantan, dao je one golove u 90 tim minutima, al zato se ispromasuje neviđeno..

MalaSkoljkica
16:29

Pepsi veliki trener .

FanEngleskogfudbala
16:29

Sterling se ispromasivao.Barnli bez dva najbolja igraca:Varda i Defura.Veoma bitnih Tarkovskog Voltersa i Hitona koji je vec dugo povredjen(Pop ga odlicno menja) uzme bod Mancester Sitiju.Za svako postovanje,najjaca liga na svetu definitivno.

Maksimus
16:53

Šta pričaš ti? Pa da je Siti bio kompletan bili bi pregaženi kao plitak potok..

21:25

nije igrao sane samo...nzm koji je to falio...sa ovim timom igraju 90% utakmica

Boža Čukuranović
17:49

Sa D. Silvom i Saneom bi mozda dobili 2:1, ali nije ni to sigurno. Barnli odigrao majstorski.

_mladen_
17:43

Siti je ovako vec jedno 5 puta jaca ekipa, tako da svaka cast Barnliju, igraju odlicno ove sezone.

17:03

Verovatno bi,ali to ne umanjuje uspeh Barnlija.

NikkiCFC
16:28

Ono sto je najbitnije kad je ova sezona u pitanju jeste da rekordi: najvise golova 103, najvise pobeda 30 i najvise bodova 95 sve ostaje u rukama ekipe iz elitnog dela Londona. Mozda eventualno izjednace ovo sa 30 pobeda ali tesko.