subota 07.05.2022.
16:02

Velika pobeda Granade.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Granade pobedili su u gostima ekipu Majorke rezultatom 6:2 u 35. kolu La Lige.

Ovo je bio direktan okršaj timova koji se bore za opstanak, a Granada je na ovaj način preskočila Majorku i ostavila je u zoni ispadanja.

Granada je uoči ovog meča bila prva ispod crte sa 31 bodom, Majorka i Kadiz su imali po 32 i sada su ova dva tima u većem problemu.

Granada je povela već u šestom minutu, Luis Suarez je pogodio za 0:1. Majorka je uspela da izjednači preko Sevilje u 28. minutu i to je bio ishod prvog dela igre.

U drugom delu Granada je potpuno razbila domaći tim. Eskudero je odmah u 46. minutu pogodio za 1:2, da bi u 55. Molina doneo 1:3.

Railjo je na kratko vratio nadu domaćima u 58. minutu, ali to je bilo sve.

Molina u 69. i 90. minutu i Uzuni u 78. minutu doneli su ubedljivi trijumf za gostujući tim.

Inače, za Granadu je ponovo ceo meč odigrao sve bolji Njegoš Petrović.