nedelja 02.05.2021.
20:28

Prvi trijumf Kadiza posle tri utakmice, i to na teškom gostovanju.

EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Kadiza ostvarili su večeras važnu pobedu u utakmici 34. kola španske Primere protiv domaće Granade rezultatom 1:0.

Kadizu je ova pobeda važna kako do kraja sezone ne bi previše brinuo za opstanak, a Granada je večerašnjim porazom izgubila korak u trci za novi plasman na evropsku scenu, pošto je ostala na osmom mestu sa šest bodova manje od sedmoplasiranog Betisa.

Gol odluke u večerašnjoj utakmici postigao je Sobrino u 39. minutu, na asistenciju iskusnog Alvara Negreda.

Granada je u 87. minutu ostala sa igračem manje na terenu, pošto je Roberto Soldado posle protesta dobio drugi žuti karton.

U gostujućem timu, dvojica bivših napadača Partizana Filip Malbašić i Ivan Šaponjić bili su na klupi za rezerve, a Malbašić je na teren ušao tek u 90. minutu.