ponedeljak 29.01.2024.
23:00

Nova pobeda Hetafea.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom stadionu ekipu Granade rezultatom 2:0 u 22. kolu La Lige.

Hetafe je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu za sedmu pobedu ove sezone.

U 21. minutu Mejson Grinvud je nastavio sa sjajnim partijama ove sezone, sa ivice šesnaesterca je pogodio za 1:0.

Dobru formu potvrdio je i Borha Majoral 15 minuta kasnije kada je iskoristio katastrofalnu grešku golmana, ukrao mu loptu i pogodio za nedostižnih 2:0.

Imala je Granada lepu šansu da se vrati u meč, ali je u 59. minutu Uzuni promašio penal.

Hetafe je uspeo da sačuva prednosti da dođe do sredine tabele sa 29 bodova, dok je Granada ostala u zoni ispadanja sa 11 bodova i predstoji joj žestoka borba za opstanak.