Autor: Milovan Longinov
subota 22.04.2017.
22:32

''Jorgandžije'' čuvaju treće mesto na tabeli.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima ekipu Espanjola rezultatom 1:0 (0:0) u 33. kolu Lige Primere.

Atletiko je do novog važnog trijumfa došao pogotkom Antoana Grizmana u 73. minutu i tako sačuvao treće mesto na tabeli.

Bila je ovo očekivano tvrda utakmica, Kike Sančez Flores je podigao formu Kataloncima u drugom delu sezone, pa je tako pružio ozbiljan otpor i Dijegu Simeoneu.

Ipak, u 73. minutu, Grizman se posle jedne odbijene lopte našao na pravom mestu i zategao u prvi ugao za 0:1.

Samo nekoliko minuta kasnije, Espanjol je imao najbolju šansu na meču kada je rezervista Leo Baptistao izašao sam na Oblaka, ali je Slovenac maestralnom odbranom sačuvao svoj tim.

Isti igrač je i u 85. minutu imao solidan pokušaj sa 20 metara, ali se Oblak ponovo istakao sigurnom intervencijom.

Atletiko je ostao treći na tabeli sa četiri boda manje od Barselone i tri više od Sevilje, dok je Espanjol deveti sa 49 bodova i teško da će uspeti da se domogne Evrope.