Grizman i Ljorente bacili bombe u mrežu Katalonaca, Đirona neubedljiva bez tandema Savinjo-Dovbik!

nedelja 25.08.2024.
23:30

Madriđani upisali prvu pobedu.

EPA-EFE/Mariscal

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su kao domaćini ekipu Đirone rezultatom 3:0 u drugom kolu La Lige.

Strelci za Atletiko bili su Antoan Grizman u 39, Markos Ljorente u 48. i Koke u 90. minutu.

Nije Đirona bila toliko lošiji rival kao što rezultat pokazuje, naprotiv, ali je Atletiko svoje šanse znao da iskoristi. Preciznije, greške gostujućih igrača. Prvo je golman Gazaniga pogrešno procenio let lopte, izašao je iz šesnaesterca i uhvatio je, a umesto crvenog dobio je žuti karton. Loptu je namestio Grizman i iz tog slobodnog udarca pogodio malu mrežu, uz malu pomoć živog zida za 1:0.

Početkom drugog poluvremena, u 50. minutu, Grizman je maestralno proigrao Ljorentea u jednoj kontri, a ovaj je povukao sa desnog boka kroz sredinu, niko ga nije napao, usledio je topovski udarac kroz "uši" Gazanige za 2:0.

Đirona nije imala snage da se vrati, i više je nego očigledno da Katalonci neće biti toliko ubojiti bez tandema Dovbik-Savinjo.

Mićelov tim je više udaraca od Simeneovog, ali Abel Ruiz i saigrači iz napada nisu uspeli da savladaju Jana Oblaka.

U timu Atletika debitovao je i Konor Galager, koji je oduševio u poslednjih pola sata, dok je Hulijan Alvarez bio starter, da bi ga potom 10 minuta pre kraja zamenio Aleksander Sorlot.

U finišu je sevnula kontra Atletika, sve je odradio Barios, koji je vukao loptu 50 metara, potom proigrao pravovremeno Ljorentea, a ovaj kao na tacn asistirao za Kokea na petercu za konačnih 3:0.

Atletiko sada ima četiri osvojena boda, Đirona je ostala sa jednim iz prvog kola i remija sa Betisom.