Grizman i Himenez utišali "Zorilju" za "peticu" i čudan niz Atletika

Autor: Sportske Net
nedelja 30.04.2023.
22:58

Druga utakmica Atletiko Madrida na kojoj je postignuto četiri ili više golova, netipično za ovaj tim.

EPA-EFE/R. Garcia

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Real Valjadolid rezultatom 5:2 u okviru 32. kola španske La lige. Posle pobede nad Majorkom od 3:1, Atletiko je u Valjadolidu nastavio niz pobeda i utakmica na kom je postignuto četiri ili više golova.

Za 38 minuta ,,jorgandžije" su stigle do tri gola na poslednjoj utakmici današnjeg rasporeda španskog prvenstva.

Goleadu je započeo Molina na precizan pas Himeneza u 20. minutu i iz neposredne blizine postigao gol.

Samo četiri minuta kasnije Grizman je poslao centaršut, a Himenez je bio prvi u skoku u petercu za 2:0.

U 38. minutu ponovo je Grizman progirao saigrača, ovoga puta Morata je bio precizan za velikih 3:0.

Zbog grubog starta Ermosa, dosuđen je penal za Valjadolid, a Larin je bio uspešan sa bele tačke za 3:1 na poluvremenu.

U drugom delu meča gosti su smanjili gas, a domaći zaostatak. Eskudero je glavom zabio gol za 3:2.

U trenucima kada su domaći tražili gol za izjednačenje, postigli su autogol, Korea je poslao pas do saigrača, ali brži je bio Hoakin Fernandez koji je poslao loptu u sopstveni gol.

Ni tu nije bio kraj, tačku na meč stavio je Depaj za velikih 5:2 u trećem minutu nadoknade.