nedelja 08.10.2023.
18:15

Kakav derbi i nova pobeda Atletika.

EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su ekipu Real Sosijedada rezultatom 2:1 u devetom kolu La Lige.

Heroj u pobedi Madriđana bio je Antoan Grizman, koji je u finišu iz penala srušio svoj bivši klub.

Atletiko Madrid je ostao četvrti na tabeli sa 19 bodova, ali i mečom manje od Real Madrida (24) i Đirone (22). Real Sosijedad je pao na šesto mesto sa 15 bodova.

Atletiko je poveo u 22. minutu kada je Lino iskoristio asistenciju Kokea za 1:0, lepo je pobegao i pogodio prvi ugao.

Koke je odradio vrhunsku "asistenciju" propuštanjem lopte iz uigranog prekida, nakon čega je De Pol pogodio stativu, pa je rezultat na poluvremenu ostao 1:0.

Real Sosijedad je uspeo da dođe do izjednačenja u 73. minutu golom Ojarzabala, posle lepe kontre i asistencije Fernandeza.

Ali, onda je u finišu Grizman iz penala, u 89. minutu postavio konačnih 2:1. Prethodno je Fernandez igrao rukom u šesnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku.

Atletiko je do kraja uspeo da sačuva prednost i dođe do velike pobede.