nedelja 14.07.2019.
23:13

U okviru Premijer lige Rusije pobeda CSKA i Samare.

Epa/Anatoly Malatsev

Tri utakmice ruske Premijer lige su odigrane danas, a pobede su ostvarile ekipe Samare, Zenita i Ahmata iz Groznog.

Samara je na svom terenu savladala ekipu CSKA iz Moskve rezultatom 2:0 (0:0), a oba gola smo videli u drugom poluvremenu i oba ih je postigao Sobolev.

Prvi nakon akcije sa Kabutovim, a drugi nakon penala.

Tako je ekipa Miodraga Božovića srušila CSKA za iznenađenje u prvom kolu, a Srđan Mijailović je odigrao svih 90 minuta.

Aktuelni šampion Rusije Zenit iz Sankt Peterburga uspeo je da savlada Tambov sa 2:1. Jerohin je doneo prednost domaćinu, Dzjuba je duplirao, da bi Mujiva smanjio i postavio konačnih 2:1.

Branislav Ivanović je nosio kapitensku traku na ovom meču i vodio je Zenit do prve pobede u šampionatu.

Beriša je doneo pobedu Ahmatu iz Groznog protiv Krasnodara za koji je Uroš Spajić odigrao čitav meč.