utorak 25.11.2014.
22:43

Neverovatan preokret fudbalera Mančester Sitija smo videli danas u Mančesteru protiv šampiona Nemačke!

Beta/AP Photo/Jon Super

Mančester Siti je morao da juri pobedu u ovom meču, to je bilo jasno od samog starta utakmice iako je nerešen rezultat u Moskvi išao na ruku ekipi Manuela Pelegrinija.

Odlično je krenulo po ekipu za koju nije igrao danas Aleksandar Kolarov (za Nastasića i da ne govorimo), Benatia je dobio crveni karton, dosuđen je i penal za domaće koji je bez ikakvih problema iskoristio Serhio Aguero. Igrao se 21. minut meča, sve je išlo po planu za "Građane".

Bio je to jako neoprezan start nekadašnjeg fudbalera Rome koji je mogao da učini medveđu uslugu svom bivšem timu.

Ipak, stvari su se iskomplikovale po Siti. Pred sam kraj poluvremena Bajern je došao do slobodnog udarca, a loptu je uzeo majstor fudbala - Ćabi Alonso. Inteligentno je šutirao i prevario Harta, bilo je 1:1, a Siti nije imao igru kojom bi mogao da ugrozi gol gostiju iako su imali igrača više.

Samo pet minuta kasnije novi gol u mreži domaćih.

Boateng je odlično centrirao, lopta je došla do Roberta Levandovskog koji glavom smešta loptu od stative u gol, 1:2!

Fudbaleri Bajerna su odlučili da se brane u drugom delu igre, napadali su domaći sve jače i jače, a Milner, Navas i Lampard su pretili Nojeru, bezuspešno.

Ipak, "Građani" su uspeli da izjednače preko fenomenalnog Aguera.

Iskoristio je grešku Alonsa na sredini terena, krenuo sam ka golu bez pomoći svojih igrača, šutirao sa nekih 16 metara i pogodio stativu nakon čega se lopta odbila u gol - 2:2.

Do kraja meča još jedan gol u mreži Bajerna, a ponovo je strelac bio Serhio Aguero! Mančester Siti je na ovaj način proslavio pobedu i sada ima realne šanse za prolazak dalje!

Ponovo je iskoristio veoma lošu intervenciju odbrane Bajerna, izašao je sam 1 na 1 sa golmanom Nojerom i treći put ga savladao večeras!

Inače, Bajern je do sada u Bundesligi primio 3 gola, evo večeras za 70 minuta isto toliko.