nedelja 29.09.2024.
18:17

Uzbudljiv meč Atletika i Sevilje.

EPA-EFE/Miguel Tona

Fudbaleri Atletika remizirali su u Bilbao sa ekipom Sevilje rezultatom 1:1 u meču osmog kola španske Primere.

"Lavovi" će imati za čim da žale uzevši u obzir da su ispustili prednost u poslednjim trenucima meča sa igračem manje na terenu.

U jednom prilično ravnopravnom duelu, Baski su stigli do vođstva u 36. minutu kada je Mikel Hauregizar iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i savladao nemoćnog Nilanda.

Sevilja je početkom drugog poluvremena zapretila preko Lukebakija koji je pogodio stativu, da bi na drugoj strani Berenger gađao pored gola.

Problem po domaćina nastavio je u 82. minutu pošto je golman Agirezabala isključen zbog prekršaja van kaznenog prostora, što kao da je najavilo ono što će se dogoditi u trećem minutu nadoknade vremena.

Ejuke je na sjajan način probio po levoj strani i šutirao ka golu Padilje koji je nespretno skrenuo loptu u gol.

Srpski internacionalac Nemanja Gudelj odigrao je čitav meč za ekipu Sevilje.