21:27

U terminu od 19.15 večeras su odigrane dve utakmice 15. kola španske Primere.

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Selte remizirali su na domaćem terenu protiv Sevilje rezultatom 1:0.

Mnogo konkretniju igru domaćin je u prvom poluvremenu krunisao golom mladog Gabrijela Veige nakon odličnog dodavanja Aspasa u 33. minutu.

Sevilja je uvratila početkom drugog poluvremena, igrao se 54. minut kada je posle kornera Džordana najviši u skoku bio Kike Salas, a gosti su meč završili sa igračem manje pošto je isključenje zaradio Karmona.

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj odigrao je čitav meč za Sevilju.

Rezultatom 1:1 okončan je i duel na Nuevo Mirandilji gde je Kadiz remizirao sa gostujućom Almerijom.

Domaćin se našao u nezgodnom trenutku kada je u 40. minutu Gonzalo Melero matirao Ledesmu i doveo svoj tim u vođstvo.

Kadiz je tek u finišu meča uspeo da se spasi od poraza, iskusni Lukaz Perez sačekao je odbijenu loptu i sproveo je u mrežu, a golova je moglo biti još i više uzevši u obzir da je bilo čak 15 šuteva u okvir gola.