Guiri razneo Korzikance, ali šou je ukrao Žeremi "Dijego Armando Maradona" Doku!

nedelja 21.05.2023.
14:52

Fantastičan pogodak Belgijanca.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Rena ubedljivo su savladali ekipu Ajačija na Korzici rezultatom 5:0 u 36. kolu francuske Lige 1.

Gosti iz Bretanje iskoristili su činjenicu da je nemotivisani rival već ispao iz elite kako bi ostvarili veoma važnu pobedu na putu do plasmana u neko od evropskih takmičenja.

Ren je poveo u 14. minutu golom Baptista Santamarije, da bi Amin Guiri u 31. udvostručio prednost svoje ekipe.

Sjajni Žeremi Doku istrčao je šest minuta kasnije više od 50 metara kako bi na pravi način završio akciju u stilu Dijega Maradona, a Guiri je u 40. postigao još jedan gol.

Ajačio je od 61. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Alfonsa, a konačan rezultat postavio je Guiri svojim trećim pogotkom u 71. minutu.

Ren je ovom pobedom osvojio 62. bod i ima jedan manje od Lila koji se nalazi na petoj poziciji koja vodi u Ligu konferencija.