petak 03.12.2021.
22:26

Odlična sezona za tim iz prestonice.

@fcunion_en/Twitter

Fudbaleri Union Berlina savladali su RB Lajpcig sa 2:1 (1:1) u uvodnom duelu 14. kola Bundeslige.

Snežni uslovi u glavnom gradu Nemačke kao da su onemoćali Lajpcig koji je nastavio da tone u ovoj slaboj sezoni za svoje ranije postavljene standarde.

Union je odličnom organizacijom napada putem prekida, uz malu dozu sreće, uspeo da nasamari Lajpcig koji je uz pomoć Kristijana Nkunkua izjednačio u 13. minutu.

Taivo Avonji je bio spretan u šestom minutu posle dodavanja glavom Baumgarla i na taj način je domaćin poveo, a sličan gol delo je i asistenta kod prvog pogotka u 57. minutu. Ponovo prekid, akcija i Baumgartl je bio najsnalažljiviji ispred Gulašija sa 2:1.

Sjajni mađarski golman sprečio je još barem dva pogotka u sopstvenoj mreži odličnim refleksima, ali to nije poguralo ostatak ekipe da dođu makar do izjednačenja.

Lajpcig ostaje na osmom mestu sa 18 bodova, dok je Union skočio na visoko četvrto sa pet bodova više.