Gvardiola pogurao, Zidan spasio Rajo Valjekano, penal-rulet u Hihonu pripao Kadizu!

subota 15.01.2022.
21:21

U terminu od 18.30 danas su odigrane dve utakmice osmine finala španskog Kupa kralja.

insidespanishfootball.com

Rajo Valjekano savladao je domaću Đironu rezultatom 2:1 i tako obezbedio prolaz u četvrtfinale najmasovnijeg španskog fudbalskog takmičenja.

Đirona je povela u 26. minutu golom Bernarda, a onda je usledio preokret u režiji Serhija Gvardiole.

Napadač Raja poravnao je rezultat u prvom minutu nadoknade vremena, da bi u trećem minutu drugog dela igre u potpunosti preokrenuo rezultat.

Domaćin je propustio priliku da meč odvede u produžetke pošto je penal Stuaniju odbranio sin Zinedina Zidana Luka u 71. minutu.

Golova nije bilo u meču između Sportinga i Kadiza u Hihonu, pa su pobednika na kraju odlučili jedanaesterci.

Prvoligaš se tamo bolje snašao i pobedio 4:2 u penal seriji.