petak 14.01.2022.
22:23

Sve je bilo rešeno već posle prvog poluvremena.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

U prvoj utakmici 19. kola nemačke Bundeslige, Dortmund je večeras na svom terenu deklasirao ekipu Frajburga rezultatom 5:1.

Gosti su odolevali samo do 14. minuta, kada je Brant asistirao Menijeu koji postiže vodeći gol, a petnaest minuta kasnije isti akteri ponovo u istim ulogama i Dortmund je već vodio sa 2:0.

Pred kraj prvog poluvremena upisao se i najbolji strelac ''Milionera'' Erling Haland, čiji je gol praktično i rešio pitanje pobednika.

Posle petnaest minuta igre u drugom poluvremenu, Demirović je smanjio prednost domaćih, ali bio je to  kratak bljesak ekipe Frajburga.

U 75. minutu Erling Haland postiže svoj drugi gol,posle munjevite akcije domaćih i asistencije Dahuda za 4:1, a za ''petardu'' pobrinuo se upravo Dahud u 86. minutu - 5:1.

Dortmund sada ima 40 bodova i nalazi se na drugom mestu, a Frajburg je ostao na četvrtoj poziciji sa deset bodova manje.