nedelja 12.06.2022.
19:53

Čovek-reprezentacija nastavlja da dominira.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Norveške savladali su Švedsku sa 3:2 u četvrtom kolu grupe 4, Lige "B" Lige nacija. Utakmicu je obeležio sjajni Erling Haland.

Bolji su bili Norvežani u derbiju Skandinavije večeras, a kako i ne bi kada u ekipi imaju inspirisanog napadača Mančester sitija Erlinga Halanda, koji je večeras postigao dva gola i na to dodao asistenciju za gol Serlota.

Domaći su poveli u 10. minutu, kada je posle dobrog centaršuta Bjorkana, Haland doveo Norvešku do vođstva.

Mogli su Norvežani do još  jednog gola u prvom delu, ali je odličnu priliku propustio Serlot.

Drugo poluvreme, ista slika, ponovo su iz svlačionice bolje ušli domaćini, to im se isplatilo u 53. minutu kada je Haland pogodio iz penala. To je snažnom golgeteru bio peti gol u ovom izdanju Lige nacija, ukupno 20 u dresu sa državnim grbom na 21 utakmici.

Uspeli su Šveđani da smanje rezultat deset minuta kasnije, pogodak je postigao kapiten Emil Forsberg, ali je to bilo sve od selekcije "tri krune".

Igrao se 77. minut kada je još jednom Haland bio u centru pažnje, ovoga puta našao se u ulozi asistenta, njegovo dodavanje u gol je pretvorio kolega u napadu Aleksander Serlot.

Poraz Švedske ublažio je rezervista Viktor Gjokeres u 95. minutu.

Večeras od 20.45 će svoj meč u ovoj grupi odigrati Slovenija i Srbija.

U istom terminu odigrane su i dve utakmice u Ligi "C".

Gruzijci i Bugari odigrali su bez golova u okviru grupe 4, dok je Severna Makedonija bila ubedljiva i slavila protiv Gibraltara sa 4:0 u meču grupe "4".

Ranije danas u istoj grupi zanimljivu utakmicu odigrale su Severna Irska i Kipar, nije bilo pobednika, 2:2.