subota 09.01.2021.
20:25

Jučerašnji kiks šampiona nije večeras kažnjen padom sa čelne pozicije.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

U derbiju 15. kola Bundeslige, Dortmund je kao gost savladao ekipu Lajpciga sa 3:1 i sprečio domaćina da preuzme vodeću poziciju na tabeli.

Igrao se 55. minut meča, Haland je protutnjao sa desne strane u kazneni prostor, potom poslao loptu za Rojsa, ovaj je samo petom prosledio na levu stranu za usamljenog Džejdona Sanča, koji ovu priliku ne propušta - 0:1.

Deset minuta kasnije Haland je imao veliku priliku da duplira prednost, prihvatio je loptu na levoj strani, umakao je svojom čuvarima, izbio sam ispred golmana domaćih, ali je sa desetak metara umesto mreže pogodio prečku.

Par minuta kasnije i Dortmund je imao sreće, kada je Olmo pogodio stativu, ali gosti su večeras bili bolji tim i to su do kraja meča i potvrdili.

Konačno je i Erling Haland ''podesio nišanske sprave'', a kada je tako, Dortmund postaje prava ''mašinerija''.

A da Lajpcig nema šanse za preokret u finišu, Haland je potvrdio svojim još jednim golom, u 84. minutu, kada je opet umakao pažnji odbrane domaćih, izbio oči u oči sa golmanom Gulačijem, obišao ga i pogodio za konačnih 0:3.

U samom finišu meča, Lajpcig preko Halandovog zemljaka Sorlota stiže do počasnog gola, ali slaba im je to uteha, s obzirom na propuštenu priliku da izbiju na vrh tabele.