Hamburg je proklet, Hajdenhajm, pa sada i Štutgart, oduzeli povratak u Bundesligu!

ponedeljak 05.06.2023.
22:43

Ne da im se....

Epa/Ronald Wittek

Fudbaleri Štutgarta i naredne sezone igraće u Bundesligi, pošto su u baražu pobedili Hamburger i u revanšu rezultatom 3:1.

Bilo je jasno nakon prve pobede rezultatom 3:0 da HSV nema čemu da se nada u revanšu.

Ipak, kada je Kitel u šestom minutu zatresao mrežu Štutgarta, usledila je euforija i nada na tribinama.

Domaći nisu uspeli da dođu i do drugog gola i da na taj način dodatno zakuvaju pred nastavak meča. Naprotiv, u drugom poluvremenu sve se srušilo kao kula od karata.

U 48. minutu, tek što je počelo drugo poluvreme, Milo je bio prvi put na pravom mestu, rutinski je poslao loptu pod prečku sa peterca za 1:1.

HSV više nije imao ni snage ni nade da može da se vrati u dvomeč, a potvrdu da je sve gotovo overio je Milo svojim drugim golom u 64. minutu nakon katastrofalne greške golmana koji je promašio i poklonio mu loptu.

Nakon toga, zbog slavlja, usledilo je koškanje i kratka svađa uz fizički obračun većine igrača, ali isključenja nije bilo.

U nadoknadi vremena, Silas je postavio konačnih 1:3 za ukupnih 1:6 i potpuni debakl HSV-a i ove sezone u baražu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa će tako san o povratku u Bundesligi u Hamburgu trajati još barem godinu dana.

Podsetimo, navijači Hamburgera su u poslednjem kolu prerano počeli da slave, jer je Hajdenhajm u nadoknadi vremena postigao dva gola i tako obezbedio plasman u Bundesligu, prvi u istoriji, a HSV je posla na Štutgart u ovom baražu...