Heroj dana - Ale pobedio rak, sada mu treba sedam minuta za het-trik!

17:54

Fantastično!

Twitter/@BVB

Sebastijan Ale ponovo daje golove.

Napadač Borusije Dortmund Sebastijan Ale izborio se sa rakom testisa, a sada se u dresu "milionera" ponovo bori sa protivničkim odbranama i ide mu sjajno.

Na prijateljskoj utakmici između njegove Borusije iz Dortmunda i švajcarskog Bazela reprezentativac Obale Slonovače postigao je tri gola za samo sedam minuta i tako zaokružio ubedljivu pobedu "milionera" od 6:0.

Borusija je odigala sjajno u pripremnom meču protiv Bazela, poveo je nemački tim u 39. minutu preko Marka Rojsa, da bi se goleada nastavila u drugom delu.

Donije Malen i Džud Belingem postigli su po gol u prvih deset minuta nastavka, da bi završnica meča protekla u znaku rezerviste danas Sebastijana Alea.

Snažni napadač vratio se golovima u 81. minutu kada je pogodio sa penala, za drugi gol bilo mu je potrebno samo pet minuta, da bi het-trik kompletirao u 88. minutu.