petak 24.03.2023.
23:29

Odigrane su prve utakmice Grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

EPA/Andres Wiklund

Belgija je na gostovanju u Švedskoj trijumfovala 3:0, nošena het-trikom Romelua Lukakua.

Korpulentni napadač Belgije, čije se poslednje reprezentativno izdanje na Mundijalu ne pamti po dobru, postigao je prvi gol u 35. minutu glavom na asistenciju Dodija Lukebakija.

Ponovna saradnja "Luk" tandema u 49. minutu - isti asitent, finišer i ishod. Lukaku je preuzeo loptu od Lukebakija i šutirao u bliži ugao.

Ostao je Lukaku u igri do samog kraja, postigavši treći gol u 82. minutu na asistenciju Bakajokoa.

Zanimljivo, Zlatan Ibrahimović je meč gledao sa klupe. Fotografi su uhvatili njegovu zamišljenu grimasu dok je sedeo među rezervama. Kročio je na teren u 73. minutu umesto Isaka.

Sem Belgije je slavila i Austrija, 4:1 protiv Azerbejdžana u Beču. Golovi u mreži gostiju su podeljeni na ravne časti.

Krenulo je u 27. minutu preko gola Marsela Sabicera na asistenciju Kristofa Baumgartnera. Duplirao je Mikel Gregorič dva minuta kasnije.

Sabicer upisuje drugi pogodak u 60. minutu fenomenalnim golom iz slobodnjaka, a smanjuje Emin Mahmudov u 64. minutu.

Zavesu su sputili u 69. minutu oni koji su je digli, samo u obrnutim ulogama. Sabicer asistencijom kompletira sjajnu partiju, a Baumgartner upisuje pogodak.

U sledećem kolu  27. marta Švedska dočekuje Azerbejdžan, dok Austrija igra protiv petog tima u grupi Estonije.