ponedeljak 06.11.2023.
23:01

Domaći minimalni, ali dovoljni.

EPA-EFE/Javier Lizon

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom terenu Kadiz rezultatom 1:0 u okviru 12. kola španske La lige.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imao je Kadiz u 10. minutu kada je Navaro bio najviši u skoku, ali je lopta koju je poslao udarila od prečku.

Kadiz je nastavio da napada domaće, u 40. minutu Navaro je bio u prilici. Međutim, mreže su ostale mirne.

U samom finišu poluvremena Đene je dobio i drugi žuti karton, a Hetafe ostao sa desetoricom na terenu.

Logičan sled događaja bi bio da je Hetafe pao i eventualno izgubio ovaj meč, međutim desilo se sasvim suprotno.

Borili su se domaći, uprkos ofanzivnom Kadizu i onda stigli do gola.

U 76. minutu novajlija Grinvud je primio loptu iz kornera i prebacio glavom, a Borha Majoral je lagano zakucao u mrežu za 1:0.

U 85. minutu srpski reprezentativac Nemanja Maksimović bio je u velikoj šansi kada je pucao iz blizine, ali je Ledesma odbranio šut koji je išao po sredini gola.