Hetafe prekinuo seriju poraza, nemoć Valensije sa igračem manje

subota 27.02.2021.
22:57

Domaćin u potpunosti iskoristio brojčanu prednost na terenu.

EPA-EFE/Emilio Naranjo

Večerašnji program u Primeri završen je utakmicom između Hetafea i Valensije, a ubedljiv trijumf ostvario je domaći tim, rezultatom 3:0.

Hetafe je tako prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza i na tabeli se izjednačio sa večerašnjim rivalom.

Na vođstvo Hetafea čekalo se do 39. minuta, kada je Mauro Arambari postigao lep gol, a posao domaćima je znatno olakšan od 51. minuta kada je štoper Valensije Diakabi kažnjen direktnim crvenim kartonom. On je kao poslednji igrač odbrane zaustavio protivničkog fudbalera koji je imao otvoren put ka golu i za sudiju nije bilo nikakve dileme.

Samo četiri minuta kasnije novi šok za Valensiju, u režiji Haimea Mate, koji je svojim preciznim udarcem iskosa sa desne strane duplirao prednost Hetafea - 2:0.

Do kraja, domaći su trijumf učinili još ubedljivijim, a konačnih 3:0 postavio je Karlos Alenja u 87. minutu meča.

Bio je ovo duel i dvojice srpskih vezista. Nemanja Maksimović je svih 90 minuta odigrao u pobedničkoj ekipi, a kod gostiju starter je bio Uroš Račić, a zamenjen je sredinom drugog poluvremena.