subota 26.09.2020.
21:27

Bivši napadač Partizana je apsolutni heroj Sportinga.

Epa/Jose Luis Cereijido

Fudbaleri Sporting Hihona slavili su u trećem kolu španse Segunde protiv Đirone sa 2:0 (0:0) na svom stadionu.

Najpre su u 15. minutu ostali sa igračem manje, Gaspar je zaradio direktan crveni karton.

Potom je i Uroš Đurđević zaradio žuti karton u 37. minutu, ali se u drugo poluvreme ušlo sa izjednačenim snagama, jer su i gostli ostali sa desetoricom, Frankeska je zaradio direktan crveni u sudijskoj nadoknadi.

Domaćin je to iskoristio na najbolji mogući način, tačnije to je uradio Uroš Đurđević.

Fantastičan udarac sa oko 20 metara udaljenosti, 1:0.

Samo 10 minuta kasnije, Srbin ponovo strelac, ovoga puta na asistenciju Dijaza.

U 74. minutu je priliku da zaigra dobio i bivši fudbaler niškog Radničkog Nikola Čumić, koji je bio velika želja Partizana ovog leta, ali ga je Olimpijakos na kraju poslao u špansku Segundu.

Do kraja nije bilo promene, Hihon je slavio golovima Đurđevića, koji je tako došao do učinka od tri pogotka od starta sezone, a Sporting je nakon tri kola maksimalan sa devet bodova.