21:00

Velika pobeda.

La Liga
La Liga

Fudbaleri Betisa pobedili su u gostima ekipu Alavesa rezultatom 1:0 u poslednjem meču devetog kola La Lige.

Betis je do pobede došao u 89. minutu nakon sjajnog poteza i asistencije Hoakina i pogotka Borhe Iglesijasa. Obojica su ušla u igru u drugom poluvremenu, veteran Hoakin u 64, a Iglesijas u 79. minutu.

Betis je bio ozbiljniji i opasniji tim, dominirao je i stvarao šanse, ali je bedem Alavesa slomio tek u finišu. Nabil Fekir je lepo proigrao Hoakina ovaj pobegao kao u najboljim danima i vratio povratnu kao na tacni za Borhu koji je doneo gostima velika tri boda.

Betis se sada na tabeli izjednačio sa Barselonom sa 15 bodova, zauzima osmo mesto, ali ima meč više od Katalonaca. Alaves je ostao pretposlednji sa tri boda, verovali ili ne, pobedio je samo Atletiko Madrid i upisao još sedam poraza.