"Hobotnica" Rajković sačuvao Majorku, Kanađanin srušio Sevilju u "srpskom" okršaju!

subota 09.12.2023.
22:58

Dmitrović i Gudelj poraženi na Majorci.

EPA-EFE/CATI CLADERA

Fudbaleri Majorke savladali su na domaćem terenu ekipu Sevilje rezultatom 1:0 u meču 16. kola španske Primere.

Večerašnji duel dva tima iz Primere slobodno bi se mogao okarakterisati i kao "srpski" zbog čak četvorice naših fudbalera na terenu.

Matija Nastasić i Predrag Rajković ovoga puta bili su bolji od Nemanje Gudelja i Marka Dmitrovića, a posebno se istakao Rajković sa čak šest odbrana.

Presudio je detalj iz 11. minuta kada se reprezentativac Kanade Kajl Larin odlično snašao posle odbijene lopte i spretno savladao nemoćnog Dmitrovića.

Sevilja je u 63. minutu uspela da zatrese mrežu, pogodio je Pedrosa, ali je gol kasnije poništen zbog igre rukom.

Krenuli su gosti na sve ili ništa, ali bez obzira na totalnu inicijativu na terenu nisu uspeli da izbegnu poraz.

Majorka je ovom pobedom preskočila upravo Sevilju i nalazi se na 15. poziciji španske Primere sa 14 bodova, jednim više od kluba iz Andaluzije.