Hoće Ojarzabal da pogreši jednom, ali ne i drugi put - Maksa i drugovi bez bodova u Baskiji!

subota 08.04.2023.
20:45

Hetafe nije uspeo da izbegne poraz.

EPA-EFE/Juan Herrero

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su kod kuće ekipu Hetafea rezultatom 2:0 u okviru 28. kola španske Primere.

Domaćin iz Baskije mogao je da kruniše bolju igrom golom iz penala, udarac Mikela Ojarzabala sa kreča odbranio Sorija, no to nije obeshrabrilo reprezentativca Španije da zatrese mrežu u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Sosijedad je nastavio sa napadima i u drugom poluvremenu, a ofanzivan pristup  se domaćinu isplatio u 60. minutu kada je Takefusa Kubo iskoristio dodavanje Merina i postigao pogodak.

Hetafe nije mogao ništa protiv disciplinovane igre Sosijedada koji je lako sačuvao prednost i ostvario veoma važnu pobedu u trci za plasman u Ligu šampiona.

Reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović igrao je do 72. minuta kada ga je zamenio Viljar.

Baski su četvrti u Primeri sa 51 bodom, dok je Hetafe 14. sa 30 bodova.