Hodžson oteo bod prvaku Evrope u Mančesteru, Đorđe Petrović i Čelsi su savršen spoj!

subota 16.12.2023.
18:03

U terminu od 16 časova večeras su odigrane četiri utakmice 17. kola engleske Premijer lige.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Mančester sitija remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Kristal Palasas rezultatom 2:2.

Izabranici Pepa Gvardiole poveli su već u 24. minutu kada je Džek Griliš iskoristio dodavanje Fodena i zatresao mrežu kluba iz Londona.

Siti je apsolutnu dominaciju u gol pretvorio i u 54. minutu kada je pogodio Riko Luis, da bi u 76. Kristal Palas pravo niotkuda uspeo da meč uvede u neizvesnu završnicu posle pogotka Žan-Filipa Matete.

"Građani" su previše potcenjivački stav na terenu platili na najgori mogući način, primljenih golom u poslednjih trenucima meča.

Sudija Tirni dosudio je penal za Kristal Palas, da bi u petom minutu nadoknade vremena Majkl Olisi doneo izjednačenje "orlovima" i veliki bod za ekipu Roja Hodžsona.

Čelsi je na Stamford Bridžu bio bolji od Šefild junajteda sa 2:0.

Reprezentativac Srbije Đorđe Petrović započeo je i odigrao čitav meč na golu "plavaca", te tako uspešno okončao prvi nastup za klub od početka meča.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, sve je bilo rešeno u razmaku od samo sedam minuta.

Prvo je Kol Palmer zatresao mrežu Šefilda u 54. minutu posle asistencije Sterlinga, a onda je Nikolas Džekson u 61. minutu postavio konačan rezultat.

Njukasl je na domaćem terenu pobedio Fulam sa 3:0.

Gosti su ostali sa igračem manje u 22. minutu kada je isključen Himenez, da bi "svrake" u drugih 45 minuta slomile otpor gostiju iz Londona.

Talentovani 17-godišnjak Luis Majli upisao je svoj prvenac u debiju za Njukasl i tako postao najmlađi fudbaler i strelac kluba u Premijer ligi u 57. minutu meča.

Sedam minuta kasnije, u strelce se upisao i Migel Almiron, dok je konačan rezultat postavio Dan Burn u 82. minutu meča.

Susret između Bornmauta i Lutona je prekinut pri rezultatu 1:1 u 60. minutu nakon što je defanzivac Lutona Tom Lokjer kolabirao.

Fudbaler se u međuvremenu oporavio, a nastavak meča očekuje se u predstojećim danima.