nedelja 13.02.2022.
19:34

Važan trijumf domaćih.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Hofenhajm je zabeležio pobedu posle četiri uzastopna poraza, dok je Arminija Bilefeld poražena nakon šest mečeva. Domaći Hofenhajm bio je bolji u 22. kolu Bundeslige, slavili su rezultatom 2:0.

Domaći su krenuli agresivno u meč, sa jasnom željom da stignu do važne pobede, koja im je bila neophodna nakon serije loših rezultata. Prvu šansu na meču imao je Samaseku u četvrtom minutu, ali je njegov udarac izblokiran. Samo deset minuta kasnije Grilič je propustio veliku priliku, šutirao je glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Incijativa se Hofenhajmu isplatila u 22. minutu. Hubner je glavom postigao vodeći pogodak za domaćina, asistirao je Raum.

Imao je Hofenhajm još nekoliko prilika do kraja prvog poluvremena, ali gola nije bilo.

Na početku drugog dela sjajna šansa za Bilefeld, Briner je šutirao, ali je lopta posle njegovog udarca pogodila stativu.

Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0 za Hofenhajm. Munas Dabur je sjajno centrirao, a Ruter  postigao lep pogodak.

Imala je Arminija šansu da se vrati u utakmicu u 84. minutu, ali je Bauman sjajno odbranio udarac rezerviste Klosa.

Hofenhajm se ovom pobedom vratio na deobu petog mesta sa Lajpcigom, Frajburgom i Union Berlinom, sve ekipe imaju po 34 boda. Bilefeld je 15. sa 22 boda, isto toliko ima i Augzburg, koji je prvi ispod crte za opstanak u ligi.