Hofenhajm slavio posle preokreta, Leverkuzen izvukao bod u finišu, Lajpcig ubedljiv

subota 08.01.2022.
17:27

Odigrano je pet utakmica Bundeslige.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

U prvoj utakmici 18. kola nemačkog prvenstva Hofenhajm je pobedio Augsburg rezultatom 3:1.

Augsburg je stigao do vodstva već u petom minutu preko Gregoriča, međutim u prvom poluvremenu domaći tim je uspeo da preokrene rezultat.

Oba puta strelac je bio Bebou, prvo u 38. minutu, a potom u 44. Do samog finiša nije bilo promena rezultata.

U nadoknadi je Raum postigao i treći gol za ubedljivu pobedu domaćih.

Union Berlin je odigrao nerešeno sa Bajer Leverukzenom 2:2

"Farmaceuti" su poveli preko Šika u 38. minutu. U samom finišu prvog dela Promel je doneo izjednačenje svom timu za 1:1 na poluvremenu.

Heroj Uniona bio je definitivno Promel, koji je u 50. minutu postigao svoj drugi gol na meču.

Leverkuzen je spasio Ta, koji je u samom finišu meča postigao gol za izjednčenje.

Lajpcig je stigao do ubedljive pobede nad Majncom od 4:1.

Andre Silva je bio strelac jedinog gola u prvom poluvremenu iz penala. U nastavku meča Lajpcig je nastavio dominaciju, a strelci su bili Soboslai, Nkunku i ponovo Silva.

Jedini i utešni gol za Majnc postigao je Ji Sung Li u 57. minutu.

Frajburg i Arminija odigrali su nerešeno 2:2, dok su Grojter Furt i Štutgart odigrali meč bez golova.