petak 25.02.2022.
22:33

Kakva završnica!

Uwe Anspach/dpa via AP

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su Štutgart sa 2:1 (0:0) na svom terenu u utakmici 24. kola Bundeslige.

Fenomenalna završnica duela pripala je ekipi mladog trenera Sebastijana Henesa koja je tako ušla u zonu Lige šampiona!

Nije ih pokolebao ni poništen gol Hubnera pred kraj prvog poluvremena, a ni vođstvo Štutgarta preko Vatabua Enda posle 58. minuta igre. Sjajan finiš duela, dva pogotka Kristofa Baumgartnera u pet minuta i trijmuf!

Vezista je prvo pogodio u 85. minutu na fantastičan način. Solo akcija preko levog krila, ušao je u kazneni prostor rivala i uputio perfektan i neodbranjiv udarac za poravnanje. Potom je u 90. minutu dočekao centaršut sa levog krila i staloženo zatresao mrežu za preokret svoje ekipe i tri boda u džepu.

Hofenhajm sada ima 43 poena na četvrtom mestu, tri više od RB Lajpciga koji svoju utakmicu igra u nedelju protiv Bohuma.