Hoselu odveo Španiju u finale Lige nacija!

četvrtak 15.06.2023.
22:38

Igraće za trofej protiv Hrvatske.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Španije savladali su Italiju sa 2:1 u polufinalu Lige nacije, te će u nedelju igrati protiv Hrvatske za trofej u ovom takmičenju.

Čovek odluke bio je napadač "crvene furije" Hoselu.

Poveli su Španci već trećem minutu posle katastrofalne reakcije golmana Italijana Donarume i štooera njegovog tima Bonućija, lopta je došla do Pine, a ofanzivac Viljareala postigao pogodak.

Uspela je Italija da izjednači nakon samo osam minuta, i to iz penala koji je u gol pretvorio Ćiro Imobile, kazneni udarac skrivio je Le Norman.

Uspeli su "azuri" da preokrenu u 21. minutu golom Fratseija, ali je on poništen zbog ofsajda.

Kada je delovalo da ćemo ući u produžetke pojavio se rezervni napadač Španije Hoselu koji se najbolje snašao nakon što se lopta odbila posle šuta sa distance Rodrija i  dva minuta pre kraja doneo trijumf svom timu.