subota 08.06.2024.
21:05

Remi Švajcarske i Austrije, trijumf Mađara.

EPA-EFE/RODRIGO ANTUNES

Fudbaleri Hrvatske pobedili su Portugal u Lisabonu rezultatom 2:1, u svojoj poslednjoj proveri pred početak šampionata Evrope u Nemačkoj.

Bio je ovo osmi međusobni duel dve selekcije i tek prvi trijumf Hrvata, nakon šest poraza i jednog remija.

Utakmica je odigrana na kultnom stadionu "Žamor", a Hrvati su poveli već u osmom minutu, kada je Luka Modrić bio precizan iz penala.

Portugal je izjednačio u 48. minutu, a strelac je bio Diogo Žota. Izigrali su Portugalci levu stranu hrvatske odbrane, sjajno je po boku utrčao Semedo i pronašao usamljenog Žotu, koji iz blizine nije imao težak zadatak.

Gol odluke postignut je u 56. minutu.

Pašalić je tukao sa distance, a golman Kosta je taj udarac odbranio uz pomoć prečke. Ipak, "otpadak" je pokupio Budimir i udarcem glavom pogodio za 1:2.

Portugalci će do odlaska u Nemačku odigrati još jedan meč, rival će im biti Republika Irska za tri dana, a danas selektor Roberto Martinez nije uvodio u igru Kristijana Ronalda.

Tokom popodneva su odigrana još dva zanimljiva prijateljska duela.

Švajcarska i Austrija su u Sent Galenu odigrale 1:1. Baumgartner je doveo goste u vođstvo u petom minutu, a izjednačio je Vidmer u 26.

Mađari su u Debrecinu savladali Izrael sa 3:0, a golove su dali Salai i dva puta Varga.