21:57

Nekad bio derbi, a danas...

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Susreti Dinama i Hajduka se uvek najavljuju i iščekuju sa velikom pažnjom, ali ono što je večeras viđeno na ''Maksimiru'' bilo je daleko od pravog derbija.

Zagrebački 'Modri' su bez ikakvih problema, rutinski savladali Splićane rezultatom 2:0 i na vrhu tabele uvećali prednost u odnosu na drugoplasirani Osijek na četiri boda razlike.

Najveći deo posla Dinamo je večeras obavio u prvom poluvremenu. Posle 20 minuta igre domaći su iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Petković, a u 35. minutu je postavljen konačan rezultat, kada je Kastrati na asistenciju Petkovića pogodio za 2:0.

Ni u nastavku meča otpor Hajduka nije bio mnogo ozbiljniji, a Dinamo je znalači sačuvao stečenu prednost i značajno se približio osvbajanju nove titule prvaka.