I čudima jednom dođe kraj - Sarbriken ispao, Kajzerslautern prvi finalista nemačkog kupa!

utorak 02.04.2024.
23:22

Duel najprijatnijih iznenađenja pripao drugoligašu.

Beta/Uwe Anspach/dpa via AP

I u Nemačkoj je ovih dana aktuelna završnica nacionalnog kupa, a večeras smo dobili ime prvog finaliste.

To je drugoligaška ekipa Kajzerslauterna koja je u prvom polufinalu kao gost bila bolja od trećeligaša Sarbrikena rezultatom 2:0.

Na vodeći gol se čekalo do 53. minuta kada je Marlon Riter udarcem glavom ''načeo'' domaće, a konačan rezultat postavio je Almami Ture u 75. minutu, posle odličnog centaršuta Puhača iz slobodnog udarca sa leve strane.

Sarbriken je imao još petnaestak minuta da vrati rezultatsku neizvesnost, ali nije u tome uspeo, pa je ekipa koja je u dosadašnjem toku takmičenja šokirala Bajern, Ajntraht i Menhengladbah završila svoj ovosezonski pohod u polufinalu kupa.

Kajzerslautern će u finalu igratri protiv boljeg iz duela Leverkuzena i Fortune iz Dizeldorfa.