I Realu ozbiljno preti prvi poraz, blickrig "greške" Milana!

sreda 26.09.2018.
22:33

Nakon poraza Barselone u šestom kolu, nadomak utakmice bez bodova nalaze se i "Los Blankosi".

EPA-EFE/FERNANDO VILLAR

U derbiju šestog kola, Sevilja je dočekala Real Madrid na svom "Sančes Pishuanu", gotovo neosvojivoj tvrđavi za "kraljevski" klub.

Da su Andalužani posebno motivisani protiv Reala, jasno je i nakon 20 minuta večerašnjeg duela na stadionu Sevilje, kako je domaćin stigao do dva gola prednosti.

Od samog starta su izabranici Pabla Maćina pokazali veliku želju, imali su nekoliko dobrih šansi u uvodnim minutima, ali je Kurtoa uspeo da osujeti njihove pokušaje.

Ipak, u 17. minutu, Belgijanac je bio nemoćan, Navas je proigrao portugalskog napadača Andrea Silvu, a ovaj je rutinski matirao golmana Reala za 1:0 i svoj peti gol ove sezone.

Podsetimo, Portugalac je minule sezone etiketiran kao veliki promašaj Milana, pa je ovog leta stigao na pozajmicu u Sevilju, gde igra kao preporođen, a to je još jednom potvrdio samo četiri minuta kasnije.

Kurtoa brani pokušaj Navasa, lopta se odbija do Silve, a ovaj sa ivice kaznenog prostora postiže svoj drugi pogodak na utakmice, šesti ove sezone i sa tim učinkom je trenutno na vrhu liste strelaca.

Podsetimo da je nešto ranije Barselona doživela prvi poraz ove sezone, ali izgleda da će i Real u šestom kolu ostati bez bodova.