Ibrahimović: "Igrao bih za Bosnu ili Hrvatsku"

Autor: Lazar Nikolić
utorak 03.02.2026.
14:30
Izvor: Sportske.net

Umesto toga postao je legenda reprezentacije Švedske.

Epa/Peter Powell
Epa/Peter Powell

Povezane vesti

Proslavljeni švedski fudbaler Zlatan Ibrahimović dao je veliki intervju u emisiji "(Ne)uspeh prvaka" čiji je voditelj bivši hrvatski reprezentativac i selektor Slaven Bilić.

Razgovor između Ibrahimovića i Bilića dao je odgovore na brojna pitanja iz života i karijere slavnog Zlatana, a u trećoj epizodi emitovanog razgovora posebno je pažnju privukao deo u koejm je jedan od najboljih napadača u 21. veku pričao o izboru nacionalne selekcije za koju je nastupao.

Ibrahimović je rođen u švedskom Malmeu, otac mu je iz Bijeljine, a majka iz Zadra. Kao što znate Zlatan je izabrao Švedsku za koju je odigrao 122 utakmice i postigao 62 gola, te postao legenda državnog tima.

"Imao sam pasoš Bosne i Hercegovine i Švedske, ali sam izabrao Švedsku. Nije me niko konkretno tražio. Bilo je priča, ali ništa konkretno",prokomentarisao je Ibrahimović.

Imao je želju da nastupa i za Hrvatsku, ali je otkrio šta je presudilo.

"Igrao bih za BiH ili Hrvatsku da su imali šansu da osvojimo Evropsko ili Svetsko prvenstvo. Ako bih birao između Bosne i Hrvatske, više šansi je imala Hrvatska. Hrvatskoj je falio dobar napadač, ali nikada nije bilo konkretnih kontakata", zaključio je Ibrahimović.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke