utorak 04.10.2022.
22:25

Česi nisu mogli da izbegnu katastrofu.

EPA-EFE/LEONHARD SIMON

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su večeras na svom terenu Viktoriju Plzen sa 5:0, u meču trećeg kola Grupe C Lige šampiona.

Strelci za Bajern bili su Leroj Sane u sedmom i 51, Serž Gnabri u 13, Sadio Mane u 21. i Erik Maksim Čupo-Moting u 59. minutu.

Leroj Sane je u sedmom minutu doneo prednost Bajernu. On je levom nogom šutirao sa 16 metara i pogodio gornji desni ugao gola Plzena.

Na 2:0 je povisio Serž Gnabri šest minuta kasnije posle pravovremene asistencije Leona Gorecke.

Sadio Mane je u 21. minutu odlično prošao, izašao sam ispred golmana i preciznim šutem sa sedam metara povisio rezultat na 3:0.

Svoj drugi gol na meču, a četvrti za Bajern postigao je Sane u 51. minutu, nakon centaršuta Manea.

Eri Maksim Čupo-Moting se u 59. minutu upisao u listu strelaca, posle još jedne odlične asistencije Gorecke.

Posle tri osigrana kola, Bajern je na prvom mestu u grupi sa maksimalnim učinkom, dok je Viktorija na poslednjem, četvrtom mestu bez osvojenog boda.

U narednom kolu, ponovo će se sastati Bajern i Viktorija, ovoga puta u Plzenu.