četvrtak 06.05.2021.
21:31

Tri puta je VAR spasio Porto...

EPA-EFE/ESTELA SILVA

U derbiju 31. kola portugalskog šampionata bez pobednika, Benfika i Porto su odigrali 1:1.

Benfika je stigla do prednosti preko Evertona u 23. minutu utakmice, Silva mu je asistirao.

Porto je mogao do izjednačenja preko Uribea, ali je prebacio gol iz dobre situacije.

U finišu prvog dela VAR je morao da interveniše, na kraju nije bilo penala za Benfiku, iako je sudija Soareš Diaš dosudio prekršaj u prvi mah.

Početkom drugog poluvremena ponovo situacija u kaznenom prostoru Porta, ponovo sudija pokazuje na belu tačku i ponovo proverava VAR, i ponovo nema poenala u tom 57. minutu utakmice.

Gosti stižu do izjednačenja preko Uribea u 75. minutu utakmice, a Benfika je postigla još jedan gol u nastavku meča, tačnije u samom finišu, ali je i on poništen nakon intervencije VAR tehnologije... Ovoga puta zbog ofsajda.

Dakle, najveći pobednik ovog "Klasika" jeste Sporting, koji je nadomak titule prvaka.