utorak 30.05.2023.
21:43

Galatasaraj je šampion Turske.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Fudbaleri Galatasaraja novi su šampioni Turske, pošto su danas u gostima pobedili Ankaraguču i kolo pre kraja imaju pet bodova više od Fenerbahčea.

Heroj Galatasaraja bio je Mauro Ikardi, koji je postigao oba pogotka u prvom poluvremenu, u sedmom i 38. minutu za 1:2.

U durgom delu su pobedu potvrdili Jilmaz u 73. i Oliveira u 78. minutu, pa je pogodak Milsona iz 16. bio samo počasni za domaći tim.

Fenerbahče je kao domaćin pobedio Antalijaspor rezultatom 2:0, ali ovaj trijumf im je bio nebitan, jer je Galatasaraj morao da izgubi danas da bi pred međusobni duel u poslednjem kolu bili u igru za titulu.

Sada su stvari potpuno jasne, Galata kao šampion ide u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok Fener i Bešiktaš idu u kvalifikacije za Ligu konferencija.