Ikardi "začinio" brodolom Fenerbahčea u velikom derbiju Turske, Galatasaraj na "plus četiri"!

nedelja 08.01.2023.
19:14

Fener ponižen na sopstvenom terenu.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Fudbaleri Galatasaraja slavili su u velikom derbiju protiv Fenerbahčea kao gosti rezultatom 3:0 u okviru 18. kola turske Superlige.

Izabranici Okana Buraka ostvarili su pobedu u najvećem derbiju Turske i tako dodatno odmakli direktnom rivalu za titulu.

Strpljivo je i pametno Galatasaraj čekao svoju priliku, mudro prepustivši terensku inicijativu Feneru koja domaćinu nije mnogo vredela.

Nakon poništenog gola Bardagdžija, Galatasaraj je postigao i regularan pogodak u 32. minutu kada je Seržo Oliveira zatresao mrežu posle odbitka iz kornera.

Žorž Žežuš je izmenama u drugom poluvremenu pokušao da promrda ekipu, ali dogodilo se suprotno u 78. minutu kada je Kerem Arturtoglu duplirao prednost svoje ekipe.

Meč je okončan sa sedam žutih i jednim crvenim kartonom koji je u finišu meča zaradio Kaveči, ali ne pre nego što je Mauro Ikardi u 11. minutu nadoknade vremena postavio konačnih 3:0.

Galatasaraj se nalazi na čelu turskog šampionata sa 39 bodova, četiri manje od Fenerbahčea na drugoj poziciji.